Sever Moravy a Slezska protíná 4000 km turistických tras. Pár tipů na výlet uslyšíte v Poradně

26. březen 2024

Jarní turistická sezona začíná. A kalendář akcí Klubu českých turistů se rychle plní. Jaké novinky letos na turisty v kraji čekají? A kam se můžete do přírody vydat i s invalidním vozíčkem? Poradí Břetislav Boháč z Klubu českých turistů oblasti Moravskoslezské.

„Jsme silný region a tím, že tady máme dvě velká pohoří – Hrubý Jeseník a Beskydy, máme téměř 4000 km pěších tras. Je to celá desetina z celostátního pohledu. A co se týká cykloturistů, tak je to obdobné,“ říká na úvod pořadu Břetislav Boháč.

V moravskoslezském regionu jsou i tři turistické trasy pro vozíčkáře. „Takový první vozíčkářky počin v našem kraji byl asi čtyřkilometrový úsek v Hrabyni od rehabilitačního ústavu. Později jsme udělali něco podobného u lázní v Klimkovicích a zatím poslední počin tohoto typu se před zhruba dvěma lety uskutečnil v Bělském lese v Ostravě,“ nastiňuje Boháč.

Kam by se teď na jaře měli lidé vydat na výlet? „Tipů je spousta. Je velmi zajímavé se třeba projít podél řeky Ostravice – když to vezmu hned tady od Komenského sadů až po soutok s Odrou, podívat se třeba na Landek, nebo si vyjít na haldu Ema. Je toho dost, stačí se podívat na web Klubu českých turistů. Tam se objevují akce, které v tom konkrétním termínu jsou,“ dodává Boháč.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.