Slniečko je kapela, která to umí rozjet a baví

28. únor 2023

V magazínu Folki tentokrát uslyšíte hlavně slovenskou kapelu Slniečko s Petrem Remišem, závěr pak bude patřit beskydské písničkářce Kaczi.

Slniečko je folkrocková kapela s nádechem punku ze slovenských Piešťan. Na hudební scéně se pohybuje od roku 1983, tehdy pod názvem Punto a rybacé hlavy. Což se ale nelíbilo komunistům a tak kapela přijala recesistický název Slniečko.

Hlavou kapely je Peter Remiš, který kromě skládání písniček píše poezii a blog. V kapele pak nelze přehlédnout houslistku portugalského původu Barbaru Barros.

Houslistka Barbara Barros, kapela Slniečko

Kaczi je v našem regionu už dobře známá. Hraje na kytaru a akordeon, někdy ji doprovází kapela. Hudbu i texty si skládá sama, spolupracuje s řadou muzikantů a ráda chodí po horách, vystoupení pořádá třeba na vrcholu Lysé hory.

Kaczi

Všechny nahrávky, které v magazínu Folki uslyšíte, byly zaznamenány na loňském Folkovém kolotoči v Ostravě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...