Zase se budím, Nelajkla mi status... Pavel Čadek vypráví své písničky v doprovodu violoncella

21. únor 2023

Pavel Čadek je písničkář, který se doprovází na violoncello. Známý je mimo jiné ze spolupráce s Pokáčem nebo Michalem Horákem. Sám sebe označuje za samozvaného zakladatele nového hudebního žánru „cellofolk".

Pavel Čadek vystoupil také na Folkovém kolotoči v Ostravě. „Shodli jsme se, že Pavel je folk. Protože je vypravěč a jestli se doprovází na to nebo na to, jestli koncertuje s tím nebo někým jiným, na tom nezáleží. Pravdou je, že se na mě všichni dívali, jak jsem to moudře rozhodl, a on potom vylezl na scénu a říkal: No, já vlastně nevím, jestli patřím na Folkový kolotoč. A teď se všichni otočili a dívali se na mě," vzpomíná v pořadu Folki Milan Kaplan.

Čadek je výborný muzikant, ale také zdatný textař a charismatický zpěvák. Jeho hudba je energická, chytrá a chytlavá, texty vás pobaví a současně přimějí k zamyšlení. „Pavel je ta mladší generace a tím pádem i v jeho textech se objevuje svět, který by mí vrstevníci nedali," dodává Kaplan.

V závěru magazínu Folki pak zazpívá Peter Remiš, uslyšíte ho s jeho kapelou Slniečko.

Peter Remiš (Slniečko)
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...