Už je ti dvacet, zpívá na novém albu brněnský cellofolkař Pavel Čadek

1. září 2021

Nové album 20-30 violoncellisty Pavla Čadka má v názvu dvě číslovky. Číselné vymezení signalizuje určitou životní etapu, o níž Čadek v první písni zpívá: Zavaž si rány, nenech se zdolat, ta správná cesta vede až úplně zdola.

Čadek je nejen vynikající muzikant, ale velmi zdatný textař a charismatický zpěvák. Jeho hudba je energická, chytrá, lahodná a chytlavá. Texty jsou plné silných frází, které vás pobaví, ale i přimějí k zamyšlení.

Nové Album Pavla Čadka je přesvědčivá a strhující výpověď současného člověka, který zpívá o všedních věcech způsobem, že se z nich stávají věci neobyčejné.

Jako první z nového alba Pavla Čadka vybíráme píseň s názvem Dvacet.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.