Sobota v kraji

13. leden 2014

Dva půlhodinové bloky hudby a informací – reportážních příspěvků našich redaktorů.

Dopolední blok prakticky navazoval na Dobré ráno s ČRo Ostrava a svým způsobem ho prodlužoval o dalších 30 minut. Prostor v pořadu měly dva až tři zpravodajské vstupy nebo publicistické příspěvky. V případě živých telefonátů šlo zpravidla o akce, které právě probíhaly, či na které jsme vás zvali.

Odpolední část pořadu nabízela opět cca tři zpravodajsko-publicistické příspěvky. Mohlo jít o nadčasovější témata, případně témata, která se objevila ve vysílání už během týdne, kde ale nedostala takový prostor, jaký nabízelo právě víkendové vysílání. Pokud se ovšem dělo něco zásadního daný den, měly aktuální informace našich reportérů přednost. I to byla Sobota v kraji.

Součástí odpolední půlhodinky byl Telefonát s meteorologem.

Připravovala: redakce zpravodajství a publicistiky (ZaP) za přispění redakce hudební a volné rozhlasové tvorby (HaVRT)


Historie pořadu:
Pořady proudového typu (informace se střídají s písničkami) se ve vysílání ČRo Ostrava objevují řadu let. Sobota v kraji přišla na frekvence našeho rádia někdy v polovině 90. let nejprve jako tříhodinový blok. Se zařazováním nových žánrově vyhraněných pořadů se prostor postupně zmenšoval až do podoby, jak je popsána v textu výše. Vysílání pořadu jsme ukončili k 31. 12. 2013.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.