Společné vysílání Českého rozhlasu Ostrava a Rádia Regina Stred připomnělo 100 let republiky

26. říjen 2018

Vysílalo se a moderovalo živě v pátek 26. října od 09:00 do 12:00, výstupem bylo jedno společné vysílání u nás i na Slovensku. Z Banské Bystrice moderovala Mariana Kovačechová, z Ostravy Richard Piskala.

Spíš než historii jsme řešili soužití těchto dvou národů, které to řadu let táhly spolu. Zvlášť pak v našem regionu je řada domácností mezinárodně propojená. Kromě hledání odpovědí na otázky ‚Co nás dosud spojuje a čím jsme si podobní?‘ jsme navštívili nejvyšší místa slovenských a českých hor.

Celým dopoledním blokem provázeli také dva speciální hosté – ze slovenského studia Igor Timko, zpěvák známé kapely No Name, v ostravském studiu doktor Rastislav Maďar – specialista na tropickou a cestovní medicínu, ale hlavně Slovák žijící v Ostravě.

autor: tif
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.