Štěstí jménem Zuzanka a Srdcem prožité. S Milanem Švihálkem o knihách

13. prosinec 2014
Dobré dopoledne , Dobré dopoledne
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Milan Švihálek

Spisovatel Milan Švihálek představí dvě knihy, které díky zájmu čtenářů vycházejí podruhé. Štěstí jménem Zuzanka a Srdcem prožité.

V tomto adventním čase víc než kdy jindy myslíme na jiné s ochotou naslouchat i pomoci. A vybíráme také dárky - třeba knížky, které přinášejí radost. Možná, že vám rozhovor s Milanem Švihálkem přinese inspiraci.

Spisovatel a scénárista ve svých knihách vždy sloužil příběhům, osobnostem a událostem, o kterých bychom měli vědět víc. Vydal přes dvacet takových knih, krom jediné autobiografické, kterou věnoval své mamince a pojmenoval ji Velký zeměpis malého světa.


Milan Švihálek pracoval 27 let v ostravské televizi, nejdříve jako redaktor, dramaturg a nakonec vedoucí tvůrčí skupiny. Je autorem stovek scénářů k publicistickým, dokumentárním, soutěžním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům. Je také autorem více než dvaceti knih, biografických i cestopisných.

V tomto adventním čase mu podruhé vychází jímavý příběh dcery, která pomáhá svému otci vyrovnávat se s rakovinou a blížícím se koncem života. A také představuje jinou knihu stejného osudu, tedy že vychází podruhé, svou novinku Štěstí jménem Zuzanka.

Rozhovor s Milanem Švihálkem si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ v úvodu článku).

autor: dam
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...