Sumec Pepa, štika Matylda a kapři Karel, Lojza a Bedřich. Na Landeku uvidíte ryby našich řek

Akvárium Landek. Nová expozice v ostravských Petřkovicích
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Akvárium Landek. Nová expozice v ostravských Petřkovicích

Obří akvária plná ryb z povodí řek Odry, Ostravice a Opavy lákají do Landek parku v Ostravě-Petřkovicích. Návštěvníci najdou během sezóny denně v nové expozici i dvacetikilového sumce Pepu, štiku Matyldu a také množství kaprů, plotic, candátů a okounů.

Sumec Pepa, štika Matylda a kapři Karel, Lojza a Bedřich. To jsou noví obyvatelé Landek parku v Ostravě-Petřkovicích. Právě tam v jedné z částí rozlehlého areálu, v budově nedaleko meandru Odry, vznikla expozice věnovaná rybám našich řek.

Expozici dominuje ve dvou místnostech několik obřích akvárií s podobně nepřehlédnutelnými vodními živočichy. „To největší je v poslední místnosti, má objem pět tisíc litrů a je v něm umístěn náš sumec Pepa,“ říká tvůrce expozice a pedagog Jiří Rachfalík.

V první místnosti je 11 akvárií, přičemž největší je s kapry. „Jeden má patnáct, druhý dvanáct kilo – to je akvárium skoro na tři tisíce litrů,“ dodává Rachfalík. Kromě kaprů zde uvidíte štiku, okouny, oukleje a další ryby našich vod.

Spustit audio

Související