Trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák poběží na Zlaté tretře

8. březen 2018
Zprávy , Zprávy

Jedním z vrcholů atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava by se mohl stát souboj na 400 metrů. V něm by měl startovat trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák a Španěl Husillos, který sice Masláka na nedávném halovém světovém šampionátu v Birmighamu porazil, ale nakonec byl diskvalifikován.

Maslák se na souboj těší. „Může se stát, že jak se to dozví, tak se mnou nebude chtít běžet. Ale spíš si myslím, že se mnou bude chtít běžet a bude mě chtít porazit. Takže věřím, že přijede, a bude to zajímavý souboj,“ upozorňuje český atlet.

Spolu s Pavlem Maslákem je první ohlášenou českou hvězdou atletického mítinku také další medailista z halového mistrovství světa, koulař Tomáš Staněk. Na největším domácím podniku se představí také úřadující mistr světa v dálce Luvo Manyonga, jeho rival a čerstvý halový šampion z Birminghamu Juan Miguel Echevarría z Kuby a olympijský vítěz ve vrhu koulí Ryan Crouser z USA.

Letošní 57. ročník Zlaté tretry bude už bez fenomenálního jamajského sprintera Usaina Bolta, který ukončil kariéru. "Proto letos mítink koncipujeme do soubojů nejlepších jako například v dálce nebo kouli, kterou jsme letos díky skvělému obsazení posunuli do hlavního programu," uvedl sportovní ředitel mítinku Alfons Juck.

Zlatá tretra Ostrava se uskuteční 13. června, organizátoři už prodali 2400 vstupenek.

autor: ddp | zdroj: ČTK
Spustit audio