Už víte, kde strávit večer?

7. listopad 2014

Česko - Korejské dny, AG Flek, improvizace v Atlantiku... Několik pozvánek na akce v Moravskoslezském kraji nabízíme v Kulturních tipech.

Dnešní, a také zítřejší dění v Domě kultury města Ostravy je ve znamení Česko - Korejských dnů. Už v průběhu dopoledne si můžete vyzkoušet třeba nějaké tradiční korejské řemeslo nebo přihlížet ukázce bojového umění. Na večer je pak přichystána vernisáž fotografií ze současné Koreje. To bude v 17: 45.

Poté návštěvníkům zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava v čele s jihokorejskou houslovou virtuoskou. Uslyšíte nejen skladby evropských, ale také korejských mistrů. Začátek je v 19:00.

V ostravském klubu Parník dnes vystoupí folkrocková kapela ze Zlína - AG Flek. Na hudebních pódiích se pohybují už více než 30 let. A jejich dnešní, ostravský koncert, začíná ve 20:00.

Další ostravský klub, tentokrát Atlantik, zve na zajímavé klání v improvizaci. Proti sobě se postaví ostravská improvizační skupina Odvaz a Úlet, jejich kolegové - bezdomovci z Olomouce. Jejich společné představení začíná v 19:00.

V Novém Jičíně dnes začíná 10. ročník festivalu dětských pěveckých sborů, Porta Musicae. Na jeho slavnostní zahajovací koncert se můžete večer vydat do Beskydského divadla. Zazpívá sbor Jitro z Hradce Králové a domácí Ondrášek z Nového Jičína. Začátek koncertu je v 19:00.

A na koncert se můžete vydat také do Kopřivnice. Dnes tam v sále Katolického domu zahraje na svém tradičním podzimním koncertu Komorní orchestr Kopřivnice. Zazní skladby Josefa Haydna, Antonia Vivaldiho či Edvarda Griega. Začátek je v 19:00.

Přidejme ještě jednu pozvánku na turistickou chatu Ostrý na Jablunkovsku. Dnes tam totiž od 17:00 začne OFF - Ostrý filmový festival. Tedy promítání několika filmů s tématikou sportu a turistiky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.