V Beskydech se můžou děti zapojit do letní prázdninové hry o poklad zbojníka Ondráše

8. červenec 2020

Děti se mohou do konce prázdnin zapojit do turistické soutěže o Ondrášův poklad. Úkolem je navštívit zajímavá místa v Beskydech a na Valašsku. Během putování děti sbírají dukáty, které se poté dají směnit za drobné odměny. O detailech jsme ve vysílání hovořili s Dagmar Bražinovou z Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

Na jaká místa se mohou děti vydat? A kde mohou získat dukáty?

My máme pro děti připravenou soutěž Ondrášův poklad, ve které mohou navštívit rovnou deset míst, kde dukáty mohou sbírat. Potom je v zapojených informačních centrech vymění za drobné odměny.

Podrobnosti o hře, pravidla, nebo cestovatelskou mapu najdete na webu ondras.beskydyportal.cz.

Z těch větších míst můžeme zmínit třeba štramberskou Trúbu, zámek ve Frýdku, nebo turistickou chatu na Prašivé a dětský park na Bílé.

Za jaké odměny tedy mohou děti své dukáty vyměnit?

Jsou to takové drobnosti – od tužek, přes vaky na záda, až po keramické hrníčky.

Proč jste se rozhodli uspořádat tuto soutěž?

Naším cílem je podpořit zejména rodinnou turistiku v Beskydech, postarat se o zpestření výletů pro rodiny s dětmi. S tím, že navazujeme na projekt, který jsme úspěšně realizovali už před lety. Soutěž jsme vlastně upgradovali, upravili, obměnili, máme nové webové stránky, nová zapojená místa. A má také soutěž o dvě hlavní ceny a to jsou pobyty pro rodinu v Beskydech.

autoři: Lukáš Kaleta , tif
Spustit audio

Související