V Ostravě-Hrabové je nová silnice. Prodloužená Mostní má odvést kamiony z ulic

23. srpen 2019 05:20

Nová silnice v ostravské části Hrabová je otevřená. Takzvaná Prodloužená Mostní propojuje je novým příjezdem na dálnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Stála více než 130 milionů korun a má dostat těžkou nákladní dopravu z obvodu.

Kruhový objezd v jižní části Hrabové má celkem čtyři výjezdy. Jedním z nich ale řidiči jezdit nemohli, napojovala se na něj totiž Prodloužená Mostní, která byla ve výstavbě. Teď už je silnice otevřená.

„Mohlo by to odlehčit celé Hrabové. A samozřejmě směrem k Paskovu – těm to tam nejvíce pomůže, protože tam ty náklaďáky jezdily,“ říká jeden z místních, pan Rostislav. V přínos Prodloužené Mostní doufá i pan Miloslav. Kamiony jezdily kolem jeho domu, který časté otřesy poškodily.

0:00
/
0:00

Po otevření nové silnice hrabovská radnice rozšířila zákaz vjezdu nákladních aut nad 12 tun. „Přes Hrabovou projíždělo podle sčítání přes deset tisíc aut denně, z toho byl obrovský podíl nákladní dopravy. Prodloužená Mostní má toto eliminovat. Značka už tam je, tak doufám, že to přestane,“ dodává místní starosta Igor Trávníček (ODS).

Nová silnice z některých směrů usnadní i příjezd na dálnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. „Hrabová byla velmi zatížená provozem. Tento nový úsek obyvatelům odlehčí a rychlostní komunikace spojuje Frýdek-Místek s Vratimovem,“ upřesňuje náměstek hejtmana Jaroslav Kania (ANO).

Součástí Prodloužené Mostní jsou i tři nové mosty, chodníky anebo třeba cyklostezka.

autor: pdu
Spustit audio

Související