V podkroví úřadu ve Skotnici najdete zajímavou podívanou
Podrbat pod bradou ukázkového kozla, osahat si starý žebřiňák nebo rozhýbat pračku kývačku. Muzeum venkovského života a zemědělství ve Skotnici dovoluje svým návštěvníkům mnoho a dopřává jim opravdovou ochutnávku starých časů.
V podkroví nad obecním úřadem ve Skotnici najdete zajímavou podívanou. Muzeum venkovského života je unikátní příležitostí nakouknout do starých časů a spoustu dnes už nepoužívaných věcí taky vzít do ruky. Stovky exponátů věnovali obci místní i přespolní.
Prostřednictvím rozhlasového mikrofonu vás pozveme třeba do babiččiny kuchyně a na kafe v pomněnkovém porcelánu. Muzeem nás provedla starostka Anna Mužná (SNK).
Související
-
Muzeum Slezský venkov v Holasovicích oživuje skoro zapomenutou historii
Muzeum ukazuje, jak se dříve hospodařilo, co všechno lidé na venkově zvládali a jak si dokázali poradit s pracovní zátěží. A taky že byl člověk do velké míry soběstačný.
-
Motovidle, vidlofon, vidlebox, Vidlikonoce... Muzeum vidlí...
Někdo sbírá známky, někdo podpisy no a někdo vidle. Jan Gemala z Lichnova na Bruntálsku už jich měl tolik, že se rozhodl založit si rovnou muzeum.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.