V Raduni slaví Velikonoce na zámku

25. březen 2016

Zámek v Raduni dnes přivítá první letošní návštěvníky. Podobně, jako řada dalších památek v našem kraji, i tam se o Velikonocích po zimní pauze památka opět otevírá turistům.

Lidé v rámci prohlídkových tras uvidí slavnostně vyzdobené pokoje. Dozví se například, jaké zvyky se o jarních svátcích dodržovaly přímo na zámku.

„Budeme mluvit o koledě, kterou dostával personál. Budeme hovořit o tom, co se na zámku jedlo, jak se na zámku o Velikonocích odpočívalo a jak se vlastně také světily svátky, protože to byly především křesťanské svátky, to znamená návštěva kostela,“ říká raduňská kastelánka Eva Kolářová

Velikonoce na zámku potrvají v Raduni až do pondělí. Podobný program nabízí ve stejném termínu i nedaleký zámek v Hradci nad Moravicí.

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...