V rozhlase se nelení, folkloru se zelení podruhé. Poslechněte si speciál Folklorního notování

Poslechněte si záznam dvouhodinového vysílání, do kterého se zapojili folklorní redaktoři z brněnského, ostravského, plzeňského i pražského studia Českého rozhlasu.

Zavzpomínali na úlohu lidové hudby ve stoleté historii Českého rozhlasu, ale představili také nové nahrávky hudebního folkloru, které vznikly v rozhlasových studiích.

V audiozáznamu uslyšíte pozvánky na folklorní festivaly v Čechách i na Moravě, vyhlášení vítěze kondiční výzvy pro folklorní soubory Nepůst 2023 nebo ohlédnutí za největší evropskou soutěží rozhlasových nahrávek hudebního folkloru Grand Prix Svetozára Stračinu.

Pořadem provedli z brněnského studia (a za účasti dalších redaktorů) Jiří Kokmotos a Jaroslav Kneisl.

autoři: Jaroslav Kneisl , Jiří Kokmotos
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.