Václav Chytil: Zlý chlapec

15. květen 2022

Zlý chlapec. Tak se jmenuje povídka předčasně zesnulého šenovského prozaika Vítězslava Bělovského, který publikoval pod pseudonymem Václav Chytil. O dobrodružství dvou malých kluků nám vypráví Petr Panzenberger.

Čte: Petr Panzenberger
Připravila: Eva Lenartová
Zvukový mistr: Aleš Huber
Režie: Tomáš Jirman
Premiéra: 15. 5. 2022
Natočeno: v Českém rozhlase Ostrava

Příběh z knihy Holoubek je emotivní vzpomínkou z klukovského dětství, ve kterém dojde k nečekanému a zároveň nedlouhému přátelství. Spontánní setkání dvou vrstevníků dovolí nahlédnout hluboko pod drsnou nálepku zlý chlapec. O dobrodružství dvou malých kluků nám v Rozhlasovém listování bude vyprávět Petr Panzenberger.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...