Zraněného paraglidistu zachraňoval v Beskydech vrtulník
Vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy musel dnes odpoledne zasahovat v Beskydech. Na vrchu Javorový nedaleko Třince se totiž ze zhruba desetimetrové výšky zřítil paraglidista. Muž si přivodil středně těžké zranění zad.
O pádu pětačtyřicetiletého paraglidisty informovala záchranáře Horská služba. "Zasahující lékař nevyloučil možnost poranění páteře. Pacient byl při vědomí a se záchranáři komunikoval," řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.
Posádka postiženého zafixovala do vakuové matrace, podala potřebné léky a poté jej transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.
Paraglidista nespadl na Třinecku poprvé. Loni v srpnu tam hasiči spolu se specialisty z lezeckého družstva museli z dvanáctimetrového smrku sundávat paraglidistu z Polska. Padesátiletý muž vyvázl bez potíží, hasičům se podařilo dostat dolů i jeho padák.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ONLINE: Je dobrá šance, že válka může skončit, tvrdí Trump. Putin požaduje složení zbraní v Kurské oblasti
-
Pro Putina je mír na Ukrajině hrozbou. Bojí se ekonomické a sociální krize v Rusku, varuje expertka
-
‚Za mé vlády se nic takového nezrealizuje.‘ Fiala ujistil, že stát nebude vědět, které weby jste navštívili
-
Francouzští vinaři se obávají nových amerických cel. ‚Evropa se nemůže nechat zastrašit,‘ řekl premiér