Dotyk Doroty Barové. Sedm autorských písní, které pohladí a zahřejí u srdce

24. listopad 2021

Zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová pochází z Třince a svou hudební dráhu spojila především s kapelou Tara Fuki a spoluprací s Anetou Langerovou a dalšími osobnostmi českého šoubyznysu.

Neméně důležitá je však také sólová kariéra této výrazné zpěvačky a špičkové violoncellisty, která letos vydala své druhé sólové album s názvem Dotyk. Najdeme na něm sedm nádherných autorských písní, které dokážou pohladit a zahřát u srdce.

Na albu Dorotu doprovodili kytarista Mirek Chyška a basista Miloš Klápště. Hudba Barové se vzpírá všem stylovým škatulkám, vyhněme se tedy raději pokusům o jakoukoli charakteristiku. Jestli si však po písničce Dotyk, kterou jsem pro vás dnes vybral, řeknete, to bylo krásné, máte uši i srdce na svém místě!

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová