Słońcem jesteś. Druhý Dotyk z nových nahrávek Doroty Barové

26. listopad 2021

Už podruhé se setkáváme s novou nahrávkou Dotyk zpěvačky a violoncellistky Doroty Barové, která patří k nejvýraznějším osobnostem tuzemské hudební scény.

Dorota Barová svou hudbu tvoří jinak než všichni další. Máte pocit, jako byste se procházeli různými patry její duše a viděli, jak žije, jak přemýšlí o životě, o světě, o vztazích. Její pocity jsou vyjádřeny nesmírně krásnou hudbou, která se nedá popsat jinak, než setkání s krásou. A není to nikdy krása všední, tuctová a vypulírovaná. Je naopak ryzí, upřímná a pravdivá.

Album Dotyk Doroty Barové je rozhodně jedním z nejsilnějších, které jsem letos slyšel. Věřím, že jeho tajemství bude příjemným zážitkem také pro vás. Zde je písnička s názvem Słońcem jesteś.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová