Hasiči mají za sebou už 200 výjezdů kvůli hmyzu
12. červenec 2008
Zatím přibližně dvě stovky výjezdů kvůli bodavému hmyzu evidují letos hasiči na severní Moravě a ve Slezsku. Jde o výrazně nižší počet než loni, sezóna sršní a vos ale teprve začíná.
Při likvidaci roje včel v blízkosti obydlí často pomáhají i včelaři. Někdy lidé volají hasiče kvůli bodavému hmyzu zbytečně, měli by situaci nejdřív zhodnotit.
"Zda-li tam třeba nejsou děti nebo alergici, kteří by po bodnutí mohli mít zdravotní problémy. Je také třeba zvážit, zda tam ten roj je nebo jsou to jen jednotlivé kusy," upozorňuje mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Právník: Ne každá země má v čele velkopodnikatele. Naše legislativa ke střetu zájmů je proto konkrétnější
-
Nejsou potřeba, odmítl Nacher po sérii otázek pojistky proti náhlým změnám nového zákona o ČRo a ČT
-
Odškodné po očkování? Prymula: Rozsudek umožňuje spravedlivé posouzení případů, kde došlo k újmě
-
Vládní poslanci předložili změnu lex Babiš. Ruší plošný zákaz dotací pro firmy člena vlády