Jóga – prsty do vějíře

13. říjen 2013

V naší nové rubrice Cvičte s námi! jsme se po měsíci rehabilitačního cvičení proti bolesti přesunuli do oblasti jógy. Minulý týden jsme vám představili „křížení paží“, teď to budou „prsty do vějíře".

V celkem čtyřech cvičeních se potkáváme se Zdeňkem Šebestou, kterého jóga provází už více než padesát let. Ve svých osmdesáti pěti letech je živoucím důkazem, že systém fyzického i duševního cvičení opravdu pomůže prodloužit člověku mládí.

Nyní se už ale pustíme do práce. Výchozí pozice je ze sedu na zemi. Pokud vám to však nedovoluje váš zdravotní stav, klidně se posaďte na židli.


Cvik:

1. Sedíme na zemi, s nohama rovně nataženýma, ruce se opírají o podlahu, prsty dozadu. Kdo nezvládne sezení na zemi, může sedět na židli s rukama volně svěšenýma podél těla.

Jednotlivé fáze cviku (jóga - prsty do vějíře)

2. Ruce předpažte a silně stiskněte v pěst s palcem uvnitř.

3. Prudce vystřelte prsty do vějíře

4. Ruce opět sevřete v pěst. Celý cvik opakujte osmkrát až desetkrát nebo jak vám bude příjemné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová