Jóga – prsty do vějíře

13. říjen 2013

V naší nové rubrice Cvičte s námi! jsme se po měsíci rehabilitačního cvičení proti bolesti přesunuli do oblasti jógy. Minulý týden jsme vám představili „křížení paží“, teď to budou „prsty do vějíře".

Jóga - prsty do vějíře

V celkem čtyřech cvičeních se potkáváme se Zdeňkem Šebestou, kterého jóga provází už více než padesát let. Ve svých osmdesáti pěti letech je živoucím důkazem, že systém fyzického i duševního cvičení opravdu pomůže prodloužit člověku mládí.

Nyní se už ale pustíme do práce. Výchozí pozice je ze sedu na zemi. Pokud vám to však nedovoluje váš zdravotní stav, klidně se posaďte na židli.


Cvik:

1. Sedíme na zemi, s nohama rovně nataženýma, ruce se opírají o podlahu, prsty dozadu. Kdo nezvládne sezení na zemi, může sedět na židli s rukama volně svěšenýma podél těla.

Jednotlivé fáze cviku (jóga - prsty do vějíře)

2. Ruce předpažte a silně stiskněte v pěst s palcem uvnitř.

3. Prudce vystřelte prsty do vějíře

4. Ruce opět sevřete v pěst. Celý cvik opakujte osmkrát až desetkrát nebo jak vám bude příjemné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...