Lidé si dnes připomenou 90. výročí vzniku Československa

28. říjen 2008
Zprávy , Zprávy

Země si dnes připomene 90. výročí založení samostatného Československa. Slavit bude i Ostrava. Na programu má pietní akty, den otevřených dveří a zábavný program, který vyvrcholí galakoncertem na Prokešově náměstí. Magistrát za oslavy zaplatí jeden milion korun.

Celodenní program má název Ostrava slaví a odstartuje před Novou radnicí už v 10:00 Dnem otevřených dveří. "Návštěvníci se dostanou do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Zavítat mohou i do pracovny primátora. Zájemce zavedeme do sálu zastupitelstva, jednací místnosti Rady města včetně sousedícího přijímacího salónu," potvrdila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

V pravé poledne pak na Prokešově náměstí začne doprovodný program. Děti i dospělé bude bavit klaunské divadlo či šermíři. Na své si ale přijdou i lidé, kteří se chtějí něco dozvědět. K vidění totiž bude výstava Vznik Československa v Ostravě a vybrané dokumenty České televize.

Osmadvacátý říjen pak v Ostravě v 19:00 vyvrcholí velkým ohňostrojem. Ještě předtím ale dostanou prostor v rámci Galakoncertu regionální hvězdy. Na oslavách spolupracuje i Český rozhlas Ostrava.

"Během odpoledne tam budou naši moderátoři Yvetta Dadamová a Petr Soukup dělat soutěže pro děti a další program. Samozřejmě se budeme podílet i na hlavním programu, a to od 17:00, kdy vystoupí náš Ostravský rozhlasový orchestr. Zazpívají Tanja, Petr Němec, Heidi Janků, Petr Bende, Ewa Farna a také Věra Špinarová," dodává šéfredaktor Richard Piskala.

Český rozhlas Ostrava bude Galakoncert na Prokešově náměstí natáčet. Na našich frekvencích si ho pak budete moci připomenout ve čtvrtek 13. listopadu mezi 18:00 a 19:00.

autor: smk
Spustit audio