Malá Ostrava: 6. díl – Mike Fojtík & Přátelé

6. srpen 2017
Malá Ostrava (2017)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03305285.jpeg

V devíti dílech vám postupně během prázdnin nabízíme sestřih z festivalu Malá Ostrava. Koncert jsme s naším přenosovým vozem zaznamenali v dubnu v ostravském hudebním klubu Parník.

Ostravská kapela Mike Fojtík & Přátelé hraje v této sestavě necelý rok a na úvod pořadu se představila písní Šachovnice. Hudbu a text napsal frontman, zpěvák a kytarista Mike, chcete-li Miroslav Fojtík.

Také k následující písni Telefon napsal hudbu a text Mirek Fojtík, na hudebních úpravách se podílel universální kytarista Martin Rek, současně vedoucí ostravského Banda Bandu. Jen dodáme, že na baskytaru hraje Karel Pech, na slide kytaru a foukací harmoniky Petr Šimíček a na cajoon i další rytmické nástroje ozdoba kapely – Tereza Reková.

Je až neuvěřitelné, že pětičlenná sestava dokázala za jediný rok tolik, co málokdo. Např. loni (2016) vyhráli festival Moravský vrabec v Karviné a k tomu získal Mirek Fojtík hlavní cenu za vokální projev (mimochodem šlo o první veřejné vystoupení) a vzápětí loni v říjnu vyprodali Heligónku v Dolní oblasti Vítkovic.

Mirek Fojtík byl navíc jako autor finalistou loňské Porty v Ústí nad Labem. Letos v červnu vyhráli a vyzpívali na interpretační Portě v Praze-Řevnicích třetí místo a vzápětí získali opět vokální ocenění na Vrabci v Karviné. Úspěšné bylo i vystoupení v rámci festivalu Na Pomezí v Dolní Lomné.

Sympatickou folk-rockovou kapelu Mike Fojtík & Přátelé můžete slyšet v pátek 1. 9. na Mohelnickém dostavníku.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.