Malá Ostrava: 7. díl – Mike Fojtík & Přátelé (podruhé)

13. srpen 2017
Malá Ostrava (2017)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kytarista (ilustrační foto)

Podruhé se v našem letním sestřihu z festivalu Malá Ostrava vracíme k vystoupení ostravské folkrockové kapely Mike Fojtík & Přátelé. Koncert jsme s naším přenosovým vozem zaznamenali v dubnu v ostravském hudebním klubu Parník.

Ostravská kapela Mirka Fojtíka hraje ve stávající sestavě teprve necelý rok, ale neuvěřitelně dobře jí to šlape. Úvod sedmého dílu našeho letního ohlédnutí za jarním festivalem obstarala poklidná píseň Stín mýtů.

Kromě Mirka Fojtíka tvoří kapelu universální kytarista i aranžér v jedné osobě Martin Rek, na baskytaru hraje Karel Pech, na cajoon a další rytmické nástroje ozdoba kapely – Tereza Reková a na slide kytaru i foukací harmoniky Petr Šimíček.

Na 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili také Jan Spálený, písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, písničkový vyprávěč Petr Rímský s kapelou Misitu a originální Valaši – František Segrado společně s Petrem Gregorem. Všechny vám je během léta postupně představujeme.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...