Malá Ostrava: 5. díl – František Segrado a Petr Gregor

30. červenec 2017
Malá Ostrava (2017)

Zpěvák s foukací harmonikou František Segrado a hráč na foukací klávesovou harmoniku Petr Gregor. Tyto dva vám představíme v našem prázdninovém seriálu z jarního folkového festivalu Malá Ostrava.

Záznam koncertu jsme pořídili s naším přenosovým vozem 7. dubna 2017 v ostravském hudebním klubu Parník. Pořadatelem a dramaturgem v jedné osobě byl Milan Kaplan, který jak známo má v dramaturgii jasnou představu, proto pozval do Ostravy jeho srdci blízké interprety od Prahy, přes Ostravu až na Valašsko.

Právě vystoupení Františka Segrada a Petra Gregora bylo v Parníku velice milé. V našem sestřihu si můžete poslechnout písničky S pomocí boží, Výtah, Když tudy vezli Gagarina, Možná to všechno byl jen sen a Tak to chodí.

Na 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili také písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, písničkový vyprávěč Petr Rimský s kapelou Misitu, country kapela Mike Fojtík & Přátelé a také Jan Spálený.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.