Malá Ostrava: 5. díl – František Segrado a Petr Gregor

30. červenec 2017
Malá Ostrava (2017)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy František Segrado

Zpěvák s foukací harmonikou František Segrado a hráč na foukací klávesovou harmoniku Petr Gregor. Tyto dva vám představíme v našem prázdninovém seriálu z jarního folkového festivalu Malá Ostrava.

Záznam koncertu jsme pořídili s naším přenosovým vozem 7. dubna 2017 v ostravském hudebním klubu Parník. Pořadatelem a dramaturgem v jedné osobě byl Milan Kaplan, který jak známo má v dramaturgii jasnou představu, proto pozval do Ostravy jeho srdci blízké interprety od Prahy, přes Ostravu až na Valašsko.

Právě vystoupení Františka Segrada a Petra Gregora bylo v Parníku velice milé. V našem sestřihu si můžete poslechnout písničky S pomocí boží, Výtah, Když tudy vezli Gagarina, Možná to všechno byl jen sen a Tak to chodí.

Na 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili také písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, písničkový vyprávěč Petr Rimský s kapelou Misitu, country kapela Mike Fojtík & Přátelé a také Jan Spálený.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.