Max Gronach: Ztraceni v sebeklamu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ostrava

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Půvab a hodnota románu Ztraceni v sebeklamu spočívají především v jeho autenticitě. Max Gronach věrohodně přenáší své čtenáře do Ostravy šedesátých let, do ocelového srdce republiky, tak cenného pro komunistické vedení, a přesto na hony vzdáleného od všemocné Prahy.

Dává nám nahlédnout do světa vlivných tajemníků strany, do tehdejšího filmového průmyslu i do života politicky nespolehlivých a nechtěných občanů. Zároveň přibližuje soukromí obyčejných mladých lidí, hledajících svou šanci v době reálného socialismu.

Pětidílné čtení pro Rozhlasové listování připravila Eva Lenartová, režii měla Simona Nyitrayová. Jednotlivé postavy i zápletku nám v první části pětidílné četby představil fotograf Petr v podání herce Josefa Kaluži, o svém životě vypráví chemik a příležitostný herec Rudy, jemuž hlas propůjčil Šimon Krupa.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.