Max Gronach: Ztraceni v sebeklamu

Půvab a hodnota románu Ztraceni v sebeklamu spočívají především v jeho autenticitě. Max Gronach věrohodně přenáší své čtenáře do Ostravy šedesátých let, do ocelového srdce republiky, tak cenného pro komunistické vedení, a přesto na hony vzdáleného od všemocné Prahy.

Dává nám nahlédnout do světa vlivných tajemníků strany, do tehdejšího filmového průmyslu i do života politicky nespolehlivých a nechtěných občanů. Zároveň přibližuje soukromí obyčejných mladých lidí, hledajících svou šanci v době reálného socialismu.

Pětidílné čtení pro Rozhlasové listování připravila Eva Lenartová, režii měla Simona Nyitrayová. Jednotlivé postavy i zápletku nám v první části pětidílné četby představil fotograf Petr v podání herce Josefa Kaluži, o svém životě vypráví chemik a příležitostný herec Rudy, jemuž hlas propůjčil Šimon Krupa.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.