Milan Šťastný O všedních věcech. Půvabný fantaskní příběh někde v půli cesty mezi realitou a snem

12. květen 2021

Písničky tento nenápadný kytarista a zpěvák hraje tři desetiletí, ale sólový debut vydat až v letošním roce ve svých sedmačtyřiceti letech. Jasný důkaz, že splnit si umělecký sen může člověk v každém věku.

„Písničky skládám už od raného dětství. Zlom přišel v roce 1990, kdy jsem navštěvoval kytarovou školu Pepy Streichla,“ říká o sobě folkový písničkář Milan Šťastný.

Album Milana Šťastného nese název Za městem a podílelo se na něm několik hostů, za které zmiňme především autora hudebního aranžmá Rostislava Honuse a flétnistku Šárku Adamíkovou, vedoucí flétnové sekce Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Nahrávka za městem přináší 14 písní, které napsal sám Milan Šťastný. Jedná se o milý, konzervativní folk s bystrými texty, které se týkají různých oblastí lidského života. Hned úvodní píseň nese název O všedních věcech je půvabný fantaskní příběh někde v půli cesty mezi realitou a snem.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...