Milan Šťastný O všedních věcech. Půvabný fantaskní příběh někde v půli cesty mezi realitou a snem

12. květen 2021

Písničky tento nenápadný kytarista a zpěvák hraje tři desetiletí, ale sólový debut vydat až v letošním roce ve svých sedmačtyřiceti letech. Jasný důkaz, že splnit si umělecký sen může člověk v každém věku.

„Písničky skládám už od raného dětství. Zlom přišel v roce 1990, kdy jsem navštěvoval kytarovou školu Pepy Streichla,“ říká o sobě folkový písničkář Milan Šťastný.

Album Milana Šťastného nese název Za městem a podílelo se na něm několik hostů, za které zmiňme především autora hudebního aranžmá Rostislava Honuse a flétnistku Šárku Adamíkovou, vedoucí flétnové sekce Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Nahrávka za městem přináší 14 písní, které napsal sám Milan Šťastný. Jedná se o milý, konzervativní folk s bystrými texty, které se týkají různých oblastí lidského života. Hned úvodní píseň nese název O všedních věcech je půvabný fantaskní příběh někde v půli cesty mezi realitou a snem.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová