Miliardovou pokutu pro Mittal Steel zrušilo ministerstvo
26. leden 2007
Ministerstvo financí zrušilo společnosti Mittal Steel pokutu. Ve výši 2,4 miliardy korun ji ocelárnám udělil loni v prosinci Finanční úřad v Ostravě za předražování koksu. Ministerstvo mu teď případ vrátilo k dopracování.
Mluvčí firmy Mittal Steel Ostrava Jana Dronská rozhodnutí ministerstva vítá: "Ministerstvo potvrdilo, že finanční ředitelství v Ostravě nesprávně vymezilo relevantní trh, nesprávně vyhodnotilo postavení společnosti na trhu a nedostatečně zjistilo obvyklou cenu vysokopecního koksu. Samozřejmě jsme rádi, že ministerstvo uznalo naše námitky."
Více než dvoumiliardová sankce pro Mittal byla nejvyšší pokutou v české historii.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Těžký direkt pro Karvinou. Slezský klub je vyloučen z ligy, primátor Wolf má zákaz ve fotbale na 12 let
-
Šídlo: Už nebudeme mít nejlepší veřejnoprávní média v bývalém východním bloku. Stávka nic nezmění
-
Přednost měl mít pravděpodobně katamarán, soudí kapitán. V Chorvatsku zemřeli kvůli srážce lodí 4 Češi
-
Diktát moci a demonstrace síly, říká Zavoral o rozhodnutí vlády o konci koncesionářských poplatků