Mladík si z bytu udělal prodejnu marihuany
Karvinským kriminalistům se podařil výjimečný úlovek. Objevili prodejnu marihuany, a to přímo v jednom z bytů. Zadrželi čtyřiadvacetiletého studenta, který si tímto způsobem docela dobře vydělával.
Zabavená sušená marihuana by stála na černém trhu více než 620.000 korun, říká karvinský policejní komisař Vlastimil Kosiec. Během domovní pohlídky se našlo ještě zhruba 300.000 korun v hotovosti.
"Zaujalo mě na tom, že měl tolik hotovosti a marihuany pohromadě v bytě. Na místní poměry je to dost, protože dvanáct a půl tisíce dávek na Karvinou, to je na třetinu města," upozornil kriminalista.
Takže třetina Karviné včetně nemluvňat - to je hodně velký záběr, dodává další z vyšetřovatelů Kamil Štabla. Perličkou je, že zabavené peníze našli policisté naházené v kýblech. Překvapivé to ale není.
"Je to naprosto běžná záležitost, je to skladné. Podezřelému nešlo o nic jiného než o finanční zisk," říká Kamil Štabla. A rychlé zisky by těžko dělal například bankovními převody.
Kromě dvou a půl kilogramu marihuany našli policisté i trochu hašiše, což je už o poznání závažnější. A objevili také semena marihuany.
Na pachatele číhali už dlouho a trpělivost se vyplatila. "Poznatky jsme měli už v dřívější době, to znamená zpět jeden až dva roky. Konkrétní výslechy osob započaly na počátku letošního roku," doplnil Štabla.
Policisté udeřili po několika hodinách čekání na zřejmě už posledního zákazníka tohoto podnikavého studenta. V nejbližší době se rozhodne, zda půjde do vazby.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ovčáček: Spojenci Ukrajiny mají být velmoci i obyčejní lidé. Podávám svědectví v tramvajích a autobusech
-
Zelenského ,tanečky‘ okolo korupce na Ukrajině. ‚Situaci podcenil a podkopal si důvěru,‘ míní analytik
-
Nejstarší panelový dům v Brně stojí v Černých polích. Z prototypu vznikla během stavby atypická stavba
-
Bývalou biatlonistku Dahlmeierovou zasáhl při expedici v Pákistánu skalní sesuv. Je vážně zraněná