Mylná informace

25. duben 2006
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Žijeme v poměrně hektické době. Zprávy nejrůznějšího charakteru se na nás valí ze všech stran. Někdo jim odolává lépe, někdo trochu hůř. Pak stačí jediná trochu nepřesná či mylná informace a bezesná noc je na světě.

0:00
/
0:00

Možná někdo prožil stejně bezesnou noc jako já a zuřil u počítače až dlouho do noci. Pokud ano, přeji mu dobré ráno. Co způsobilo moji nepříliš dobrou náladu? Zdánlivě banální informace.

Naše dcera včera absolovovala příjímací testy na osmileté gymnázium. Připravovala se na ně velmi svědomitě a pečlivě, dokonce bych řekl, že se na ně těšila. Stejně jako na jejich výsledky. Připomínala mi, že snad budou na internetu zveřejněny už večer po devatenácté hodině, ráno v osm pak určitě vyvěšeny na dveřích školy.

Už asi tušíte, kam mířím. Ano, informace o zveřejnění výsledků na internetu nebyla až tak docela správná. Na webových stránkách gymnázia totiž ještě ani ráno žádné výsledky nebyly a nejsou.

Nejde samozřejmě vůbec o to, zda se o přijetí či nepřijetí dozvím večer nebo ráno, přemýšlím nad tím, kde se stala chyba. Zda profesoři naše děti mylně informovali, chtěli je povzbudit nebo dokonce potěšit. Nebo si snad mysleli, že je to v zásadě jedno, kdy se pro mne tak důležitou zprávu dozvím?

A nebo snad nastala v systému vyhodnocování SCIO testů nějaká technická chyba? Zcela určitě si to prověřím. A pak se klidně i omluvím. Jedno vím jistě, moje důvěra v informace předávané profesory tohoto gymnázia prozatím, mírně řečeno, poklesla.

autor: JOD
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová