Na Hukvaldech vám teď díky moderním technologiím ukážou, jak hrad vypadal v dávné minulosti
Zajímalo by vás, jak vypadal hrad Hukvaldy ještě před tím, než se z něj stala zřícenina? Přímo na hradě si teď můžete prohlédnout jeho vzhled na konci 17. století na přesném modelu.
Prohlídkový okruh na hradě Hukvaldy nabízí návštěvníkům novou atrakci. Jsou to dva modely hradu, které vyrobil restaurátor Pavel Storzer. Názorně ukazují, jak hrad vypadal v 17. století, kdy byl ještě celý zastřešený a naproti tomu současný rozsáhlý areál dnešní zříceniny.
K výrobě využil restaurátor moderní techniku. Dron, který celý areál nafotil, a 3D tiskárnu, která mu dala konkrétní podobu.
Modely najdete přímo v hradním jádru.
Související
-
Studánku pro poutníky v hukvaldské oboře od léta hlídá dřevěný rys
Obora Hukvaldy má nového patrona. Nepočítáme-li lišku Bystroušku po cestě k hradu. Ty, kteří se vydají dál dozadu, přivítá rys. Je strážcem studánky určené poutníkům.
-
Hukvaldská obora. Jedna z nejstarších a nejhezčích u nás
Hukvaldy patří v našem kraji k nejatraktivnějším turistickým místům. Lákadlem je jak na kopci hrad Hukvaldy, tak nedaleko centra obce Památník Leoše Janáčka, nebo t...
-
Krajem Leoše Janáčka vás provede Valašský vojvoda z Kozlovic
Více než tři desítky koncertů už zazněly v ostravském rozhlasovém Studiu 1 v rámci cyklu Zpěvem k srdci. Naposledy to byl koncert souboru lidových písní a tanců Val...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.