Na Miroslava Večeřu vzpomeneme ve Wykrentově písni Plná kapsa slunečnicových semínek
V dnešním pořadu si připomínáme multiinstrumentalistu, aranžéra a hudebního redaktora Miroslava Večeřu, který se narodil v Ostravě 7. února 1942.
Nejprve se vyučil chemikem, později studoval hru na flétnu na ostravské konzervatoři a hrál v orchestrech Ivo Pavlíka a dalších souborech. V roce 1963 se stal členem Ostravského rozhlasového orchestru, kde uplatnil své mimořádné improvizační schopnosti. V populární hudbě zanechal výraznou stopu jako člen kapely Flamingo a zakladatel skupiny Bukanýři.
Večeřa nebyl jen skvělý muzikant a aranžér. Jako autor hudby několikrát spolupracoval s Jaroslavem Wykrentem. Jejich společnou písní je například nádherný šanson Plná kapsa slunečnicových semínek. Nádherný text Jardy Wykrenta a něžná hudba daly vzniknout nezapomenutelné baladě, která má nestárnoucí kouzlo.
Miroslav Večeřa by se 7. února dožil 81 let a my si jej připomeneme písní Plná kapsa slunečnicových semínek. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava Vám přeje Milan Bátor.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.