Nedělní noviny

13. duben 2004
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Po delší odmlce se opět dočkáme nedělních novin. V současné době si v neděli můžeme - jako jediný čerstvý plátek - přečíst pouze Blesk. Nedělní svět - jak se ony nové noviny budou jmenovat, mají být protiváhou, jinými slovy mají se pokusit vyplnit mezeru na českém trhu.

Sám vydavatel říká, že Nedělní svět je koncipován jako nebulvární titul, inteligentně postavená alternativa vůči Nedělním Blesku.

Jsem zvědav, jak se novému titulu bude na českém trhu dařit. Pokusy jeho předchůdců totiž netrvaly déle než rok. A není se čemu divit. Nedělní vydávání novin nemá v tuzemsku tradici. Narozdíl od Německa a Anglie. Také většina stánků a trafik je zavřená a nedovedu si představit, že si v neděli ráno přivstanu a pojedu pro list někam do supermarketu. Po celotýdenním shonu jsem na to dostatečně líný. Navíc mi servis aktuálního dění v dostatečné míře zajišťuje rádio a televize. Nadčasová neboli nedělní témata mi v patřičném množství nabízejí rozšířené přílohy sobotních titulů. Dle mého soudu takto smýšlí většina lidí, která bere neděli jako opravdový odpočinek a odtržení od dění všedních dnů.

Ne, že bych nedělním novinám nepřál, ale nemyslím si, že pro jejich vydávání už přišel ten správný čas.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová