Někdejší starosta Hradce n. M. Karel Hanák si libuje v historii místní dopravy

Pokud se zatouláte do Hradce nad Moravicí, v podzámčí poblíž informačního centra narazíte na jednu zajímavou vitrínku. Jde o jakési historické okénko. Témata zpracovává Karel Hanák, člověk zapálený do historie.

Zajímavá témata z místní historie mohou pravidelně studovat obyvatelé a návštěvníci Hradce nad Moravicí na Opavsku v jedné speciální vitríně poblíž informačního centra v podzámčí. Sérii minivýstavek připravuje Karel Hanák, člen hradeckého pobočného spolku Matice slezské.

Poslechněte si, jak zpracoval třeba historii hradeckých benzinových pump anebo vlakové a autobusové dopravy. Uslyšíte také, jak je to s jeho historickým bádáním. Kde má počátek a čemu všemu se v životě věnoval.

Detailní pohled do vitríny
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová