Nevermore & Kosmonaut jsou zpátky s Písněmi do rakety

3. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Šimčík s albem Nevermore & Kosmonaut: XCR-9 - Písně do rakety

Do Hudebního přístavu přilétla raketa s plnou palubou hudby. Jmenuje se Nevermore & Kosmonaut a přivezla deset nových písniček. Ano, vážení přátelé, Nevermore & Kosmonaut jsou zpátky.

Po úspěšném a kritikou velice ceněném debutovém albu Bleděmodré město přišel duchovní otec projektu Michal Kosmonaut Šimíček s novou nahrávkou Písně do rakety. Jeho doprovodná kapela Nevermore prošla změnou v personálním obsazení. Aleše Vosáhla, Štěpána Axmana a Jakuba Kočičku vystřídali Vít Sklenář na baskytaru a Vladimír Třebický na bicí nástroje.

První album bylo koncipováno jako pocta Kosmonautovu rodnému městu Brnu. Písničky do rakety mají rovněž koncepční rozměr: oficiální mytologie kapely uvádí, že deska byla natočena před cestou skupiny do vzdálených míst nejbližšího vesmíru. Tuto virtuální cestu v bookletu zachycují ilustrace Jindřicha Janíčka.

A my si dáme první ukázku, píseň se jmenuje Vlci a její refrén pomocí básnického přirovnání skvěle charakterizuje dnešní dobu: Jsme jako vlci, co nemohou výt, jsme jako vlci, co nemají klid.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...