Nevermore & Kosmonaut jsou zpátky s Písněmi do rakety
Do Hudebního přístavu přilétla raketa s plnou palubou hudby. Jmenuje se Nevermore & Kosmonaut a přivezla deset nových písniček. Ano, vážení přátelé, Nevermore & Kosmonaut jsou zpátky.
Po úspěšném a kritikou velice ceněném debutovém albu Bleděmodré město přišel duchovní otec projektu Michal Kosmonaut Šimíček s novou nahrávkou Písně do rakety. Jeho doprovodná kapela Nevermore prošla změnou v personálním obsazení. Aleše Vosáhla, Štěpána Axmana a Jakuba Kočičku vystřídali Vít Sklenář na baskytaru a Vladimír Třebický na bicí nástroje.
První album bylo koncipováno jako pocta Kosmonautovu rodnému městu Brnu. Písničky do rakety mají rovněž koncepční rozměr: oficiální mytologie kapely uvádí, že deska byla natočena před cestou skupiny do vzdálených míst nejbližšího vesmíru. Tuto virtuální cestu v bookletu zachycují ilustrace Jindřicha Janíčka.
A my si dáme první ukázku, píseň se jmenuje Vlci a její refrén pomocí básnického přirovnání skvěle charakterizuje dnešní dobu: Jsme jako vlci, co nemohou výt, jsme jako vlci, co nemají klid.
Související
-
Imponující písničkářka Moonshye debutuje snovým albem Curtain of the Moon
V Hudebním přístavu hostíme mladou písničkářku Moonshye, která pochází z Frýdecko-Místecka. A jak se zpívá v známé lidové písni, její cestička k hudbě je velmi zajímavá.
-
Doba vykloubená. Vybíráme k poslechu z alba Kozuba a Krhuta
O tom, že herci někdy výborně zpívají, máme dost přesvědčivých dokladů. Vzpomeňme jen na takového Vlastu Buriana, Jitku Molavcovou nebo Pavlínu Gajdošíkovou...
-
Nové album FiHa určitě stojí za povšimnutí a poslech. Vybíráme Come Home
Nové album ostravské kapely FiHa s názvem You and Me and Victoria zakotvilo na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. A musím říci, že to je logická volba.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.