Nezaměstnanost mírně klesla na 10,5 procenta

10. září 2007

V Moravskoslezském kraji se po měsíční přestávce mírně snížila nezaměstnanost. Na konci srpna dosáhla 10,5 procenta, což je o dvě desetiny procentního bodu méně než v červenci.

V současné době hledá práci v kraji zhruba 71 tisíc lidí. Jak potvrdila mluvčí Úřadu práce v Ostravě Svatava Baďurová, toto číslo je nejnižší za posledních devět let. Důvodem je relativně velký počet volných míst a také minimum nových uchazečů o zaměstnání. Vývoj v dalších měsících zřejmě tak příznivý nebude.

Úřad práce v Ostravě

"Předpokládáme, že v září - podobně jako v minulých letech - se pokles nezaměstnanosti zastaví. Bude to především vlivem příchodu absolventů škol na trh práce také v našem kraji," uvedla Baďurová.

Nejvyšší míra nezaměstnanosti trápí v kraji Karvinsko, v srpnu to bylo 14,7 procenta, když na jedno volné pracovní místo v okrese připadá 13 nezaměstnaných. Naopak nejlépe v regionu je na tom Novojičínsko, s podílem nezaměstnaných 6,8 procenta, což znamená, že na jedno volné pracovní místo připadají méně než tři uchazeči.

autor: mki
Spustit audio