Ostravská devadesátka: Seriál o lidech, kteří se zapsali do rozhlasové historie
Eva Mudrová. Proslavila ji televize, ale její srdce vždy bilo pro rozhlas
Eva Mudrová vstoupila do ostravského rozhlasu poprvé ještě před maturitou, v roce 1952, jako slečna Kunertová.
„Kamarád z Těšína, absolvent gymnázia, už tady pracoval jako redaktor. A jednou mi řekl: Evo, nechtěla bys být hlasatelka rozhlasu? Ale to není jenom tak, musíš tam přijít na konkurz a pak se uvidí,“ prozrazuje v úvodu rozhovoru paní Mudrová.
Do Ostravy tedy přijela a spoustou dalších lidí konkurz, který vedl režisér Alois Kachel, absolvovala. „Dali mi přečíst text a nakonec řekli – tak děkujeme, my vám dáme vědět. A skutečně v listopadu 1952 jsem tady nastoupila,“ vypráví pozdější hlasatelka.
Na prvním natáčení se tady setkala s Jiřím Adamírou, spolupracovala se spoustou dalších herců a vedli ji zkušení mistři zvuku.
Když začala na Silvestra v roce 1955 vysílat ostravská televize, diváci mohli poprvé spatřit na černobílé obrazovce sympatickou hlasatelku Evu Kunertovou, později Mudrovou, neboť se vdala za televizního režiséra Františka Mudru.
Související
-
Devadesát let ostravského rozhlasu: Studia plná příběhů a tajemství
Přesně před 90 lety začal pravidelně vysílat Český rozhlas Ostrava. Své hudební začátky tady prožili muzikanti jako Marie Rottrová, Jaroslav Wykrent nebo Karel Kryl.
-
Na galakoncertu Českého rozhlasu Ostrava zazářila Marie Rottrová. Večerem provázel Jarek Nohavica
Poslední říjnový den jsme v ostravském Gongu mohli slyšet výborná hudební čísla, vzpomínky na ostravské hudební osobnosti i na historii ostravského rozhlasu.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka