Ostravská devadesátka: Seriál o lidech, kteří se zapsali do rozhlasové historie

Eva Mudrová. Proslavila ji televize, ale její srdce vždy bilo pro rozhlas

Eva Mudrová vstoupila do ostravského rozhlasu poprvé ještě před maturitou, v roce 1952,  jako slečna Kunertová.

„Kamarád z Těšína, absolvent gymnázia, už tady pracoval jako redaktor. A jednou mi řekl: Evo, nechtěla bys být hlasatelka rozhlasu? Ale to není jenom tak, musíš tam přijít na konkurz a pak se uvidí,“ prozrazuje v úvodu rozhovoru paní Mudrová.

Do Ostravy tedy přijela a spoustou dalších lidí konkurz, který vedl režisér Alois Kachel, absolvovala. „Dali mi přečíst text a nakonec řekli – tak děkujeme, my vám dáme vědět. A skutečně v listopadu 1952 jsem tady nastoupila,“ vypráví pozdější hlasatelka.

Na prvním natáčení se tady setkala s Jiřím Adamírou, spolupracovala se spoustou dalších herců a vedli ji zkušení mistři zvuku.

Když začala na Silvestra v roce 1955 vysílat ostravská televize, diváci mohli poprvé spatřit na černobílé obrazovce sympatickou hlasatelku Evu Kunertovou, později Mudrovou, neboť se vdala za televizního režiséra Františka Mudru.

autor: dam
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.