Ostravská devadesátka: Seriál o lidech, kteří se zapsali do rozhlasové historie

Alena Sasínová-Polarczyk. Rožnovská rodačka vytvořila v režiích ostravského rozhlasu řadu rolí

Herečka Alena Sasínová-Polarczyk vytvořila v ostravském rozhlase řadu rolí. Kdy však do této ctihodné budovy vstoupila poprvé? A při jaké příležitosti?

Už jako studentka tehdejší státní, dnes Janáčkovy konzervatoře, natáčela v ostravském rozhlase. Herečka ostravského divadla Aréna Alena Sasínová-Polarczyk však má svou první rozhlasovou nahrávku ze slavného hudebního Studia 1. Už jako osmiletá zde natočila s cimbálovou muzikou Javořina, ve které hrál její otec, píseň A poniže Temešváru, v roce 1967.

Já to médium miluju. Rozhlas mě naučil pokoře ke slovu a k pokoře k naší nádherné řeči.

„Kapela dostala nabídku od Jana Rokyty, který už tenkrát mapoval dobré soubory. Já jsem byla takový maskot Javořiny, protože jsem už od sedmi let zpívala s velkou kapelou. A tenkrát mě vzali sebou. Pro mě to byla obrovská hala, celé ve dřevě vykládané. To byly moje první kroky do rozhlasu. Jenže se to tenkrát točilo večer po práci a než na mne došla řada, tak jsem usnula a pak mě nemohli vzbudit,“ vzpomíná Alena Sasínová-Polarczyk.

Jak její první natáčení dopadlo, si můžete poslechnout. Písnička je součástí rozhovoru, ve kterém Alena Sasínová-Polarczyk vzpomíná na natáčení s významnými hereckými osobnostmi i rozhlasovými pracovníky.

Herečka Alena Sasínová-Polarczyk v rozhlasovém studiu
autor: dam
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.