O pořadu Perličky z Folkových kolotočů

Z nahrávek Českého rozhlasu Ostrava vybírá Milan Kaplan.

Na každý všední den – od 4. dubna do 3. června – pro vás máme jednu unikátní nahrávku z Folkových kolotočů. Poslouchejte o půl třetí odpoledne ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Perličky z Folkových kolotočů najdete také na našem webu.

Rubriku jsme pro vás připravili při příležitosti konání jubilejního 10. ročníku Folkového kolotoče, který se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Hudební akce byla v 70. a 80. letech minulého století fenoménem a začínal na ní například Jaromír Nohavica. Festival první víkend v červnu nabídne program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Pořad připravují

Další pořady

 • Noc s českými písničkami

  Každou noc hodina hezkých českých, občas i slovenských, melodií.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V pořadu vyhlašujeme soutěž o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Návraty do minulosti

  Vojta Kotek připomíná významné osobnosti, události, objevy, vynálezy, technické novinky a stavby, které se pojí s naší historií.