Posilovací cviky vleže na boku

18. květen 2014

Pokud jste uplynulé dvě květnové neděle poctivě cvičili s námi, tak určitě víte, co bude teď následovat. Provedeme velký obrat - z původní výchozí pozice vleže na zádech se skulíme pěkně na bok. Můžeme i nadále zůstat v posteli. Protahovací cviky na klouby nás opět naučí doktorka Lýdie Ryšavá.

Proč cvičit každý den zejména ve zralém a seniorském věku? Pravidelné, každodenní cvičení udržuje svalovou sílu, pohyblivost, zdatnost, náladu, sebevědomí.

S vyšším věkem totiž přichází horší prokrvení mozku a všech tkání, nedostatečný pitný režim a tím ke zhoršení koordinace, udržení rovnováhy, ochabování svalstva, svalové síly umocňované nedostatečným příjmem tekutin.

Cviky

1. Lehneme si na pravý bok. Pokrčíme pravou nohu do stabilní polohy, pravou horní končetinu skrčíme pod hlavu; levou ruku ohneme k rameni a kroužíme ramenním kloubem vpřed a vzad; totéž pak učiníme s levou rukou na levém boku.

Obrázky k 1. cviku


2. Poloha stejná, pravou ruku skrčíme před tělo. Zvedneme nohu a kroužíme nejprve v kotníku, pak v kyčelním kloubu. Provedeme 5 až 10 opakování. Poté si lehneme na druhý bok a pokračujeme ve stejném cvičení.

Obrázky k 2. cviku
Spustit audio