Prázdná fara v Odrách se pod rukama mladých lidí změnila v útulný a zářící Domeček

18. leden 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kostel v Pohoři s farním objektem

Stará fara v Pohoři na Odersku mohla dále chátrat nebýt toho, že si ji vyhlédli mladí lidé z křesťanské skupiny Paprsky. Rozhodli se, že si ji společnými silami opraví. A výsledek stojí za to.

Když se chce a je dobrá vůle, i kus práce se podaří. Dokladem toho je dlouholetá snaha mladých lidí z největší křesťanské skupiny na Moravě, Paprsky. Ti se totiž pod vedením Jiřího Jakubíka rozhodli, že zvelebí chátrající faru v Pohoři, části Oder na Novojičínsku.

Dlouhých 15 let brali členové kapely ve volných chvílích do rukou zednické náčiní, stavěli, opravovali, obkládali, lakovali i malovali. A výsledek? Prázdná fara se změnila na útulný a zářící Domeček Pohoř.

Ten poskytuje zázemí nejen skupině, ale je otevřený také pro ostatní mládež na různá soustředění, či letní pobyty. Práce se tedy podařila a snad i pod tímto dojmem se Paprsky rozhodly, že si po 20 letech svého aktivního účinkování změní jméno na Good Work.

Magazín Křížem krajem nás tedy zavedl do Pohoře. Prostřednictvím zvukového záznamu (viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘) jste zváni nejen na prohlídku Domečku, uslyšíte i o zpěvu a jiných radostech.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...