První hvězdou Zlaté tretry je sprinterka Millerová-Uibová z Baham

Atletika (ilustrační foto)

První potvrzenou hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě je olympijská vítězka v běhu na 400 metrů Shaunae Millerová-Uibová z Baham. Z elitních českých atletů oznámily účast oštěpařka Nikola Ogrodníková a běžkyně na středních tratích Simona Vrzalová.

Millerová-Uibová v letošní sezoně ani jednou neprohrála na dvoustovce a čtyřstovce a po devíti letech se na čtvrtce dostala pod 49 sekund. „Na Zlatou tretru se hodně těším. O disciplíně, ve které se představím, se rozhodnu podle tréninku. Může to být 200, 300 nebo 400 metrů. Na Ostravu mám z Kontinentálního poháru výborné vzpomínky,“ vzkázala bahamská sprinterka v tiskovém prohlášení.

Vítězka české ankety Atlet roku Ogrodníková by po životní sezoně, ve které si vytvořila v Potchefstroomu osobní rekord 65,61 metru, měla být jednou z ozdob ženského oštěpu. Pořadatelé chtějí vicemistryni Evropy přivést do Ostravy zvučnou konkurenci. „Jednáme se špičkovými závodnicemi,“ prozradil sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Podle něj je dalším ze záměrů připravit na ženský běh na 1500 metrů takovou konkurenci, aby Ostrava poprvé viděla závod s vítězným časem pod čtyři minuty.

Osmapadesátý ročník Zlaté tretry se uskuteční v Ostravě na Městském stadionu ve čtvrtek 20. června.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související