Šilheřovický zámek změnil majitele
9. duben 2008
Zámek v Šilheřovicích u Ostravy má nového majitele. Od svazu spotřebních družstev koupila tuto výjimečnou památku soukromá firma. Velká budova nezadržitelně chátrá a je nutná velká investice.
Starosta obce Martin Čecháček doufá, že je to pro zámek z 18.století dobrou zprávou. I když ještě nezná přesné plány nového majitele, už teď je podle něj vidět, že to myslí vážně.
"Nebyla prováděna žádná údržba, do zámku zatékalo, byly ucpané kanály, rozpadalo se schodiště. Pokud nový majitel zahájí rekonstrukci, bude to jen dobře. Už také nějaké drobnější opravy, na které nepotřebuje stavební povolení, zahájil, řekl starosta.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Zhoršují nepravdivé informace o rakovině práci lékařů? ‚Infikují veřejnost,’ říká expertka
-
Třicet let od konce války. Ve Srebrenici zabitého bratra jsme pohřbili až v roce 2008, vzpomíná Bosňanka
-
‚Zatleská mu maximálně Putin.‘ Politici stran končící vlády kritizují Babišův záměr nepomáhat Ukrajině
-
SOCDEM povede dosavadní místopředseda Nedvěd spojovaný se Stačilo! Pavlík a Špidla neuspěli