Skrytý odkaz

17. duben 2006
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Co může mít ztracená peněženka, zapomenutý mobil a nalezená kreditní karta společného s velikonočními svátky?

0:00
/
0:00

Dcera mého známého ztratila mobil - prohřešek, který dokáže z židle nadzvednout i nejliberálnější rodiče- tento příběh měl však nečekané vyústění. Jedné z babiček volala akurátní paní učitelka z lidové školy umění, že právě její žák již oplakaný telefon našel- vynález moderní doby ležel na trolejbusové zastávce a malý chlapec jej uvědoměle zanesl paní učitelce, která zprodukovala navrácení mobilu.

Má přítelkyně zase ztratila kreditku- rozplynuly se sny o nádherných jarních botičkách a novém parfému- a přibyly starosti , našla se ovšem poctivá nálezkyně, která kartu vrátila- zřejmě ví co to je nemít peníze když se blíží jarní nákupy

A do třetice - opět peníze bankovní úřednice šokoval jeden muž když jim přinesl plnou hrst bankovek- našel je u bankomatu, kde je zapomněla roztržitá klientka peněžního domu i ona dostala své úspory zpátky- proč o tom všem mluvím právě o veikonočním pondělí?

Protože i tyto příběhy v sobě skrývají odkaz největších křesťanských svátků- velikonoc. Třeba to, že dobro ještě existuje a že je lepší v něj věřit než si myslet , že celý svět je ničemný.

autor: ada
Spustit audio