Svůj talent, kreativitu i cit pro krásu a umění mohou rozvíjet děti v ZUŠ v Ostravě-Zábřehu

23. květen 2019

Hudebně, výtvarně a pohybově nadané děti míří od pondělka do pátku do Základní umělecké školy v Ostravě-Zábřehu, která se jako jedna z mnoha chystá příští týden na celostátní happening ZUŠ Open.

Sopranistka Patricia Janečková, zpěvák Radek Melša anebo dirigent Národního divadla moravskoslezského Marek Prášil. Ti všichni odstartovali svou hudební dráhu v jedné z ostravských „zušek“ a patří mezi  nejúspěšnější absolventy Základní umělecké školy v Ostravě-Zábřehu.

V současné době školu navštěvují přes čtyři stovky dětí, které tady mohou rozvíjet svůj talent, kreativitu i cit pro krásu a umění. Co vše se naučily, předvedou mimo jiné příští týden na celostátním happeningu ZUŠ Open.

autor: čan
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová