Tatrovácké muzeum v Kopřivnici odhaluje svět autozávodů

28. květen 2015

Technické muzeum v Kopřivnici dnes ozvláštní nová výstava. Kromě nablýskaných veteránů tak můžete v expozici poprvé vidět i to, jak se historickým automobilům dařilo na závodní dráze.

Nová panelová výstava Tatra na startu a v cíli nabízí výjimečný pohled na automobilové soutěže z první poloviny minulého století včetně detailů o soupiskách a umístění.

„Na panelech jsou převážně dobové fotografie, a to od roku 1900 až do roku 1937. Pak tady máme poháry, plakety, diplomy a také filmovou ukázku,“ vyjmenovává kurátorka muzea Michaela Bortlová.

Základ výstavy tvoří nejen vlastní sbírky kopřivnického muzea, archivů, ale hlavně digitalizace přímé pozůstalosti některých závodníků: Josefa Veřmiřovského a Ladislava Bojanovského.

Výstava potrvá do 1. listopadu a bude přístupna návštěvníkům v provozní době Technického muzea.

autoři: mrk , tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová