Turistické mapy, značky na stromech, ochrana přírody. S Petrem Holušou nejen o KČT

21. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Holuša, předseda Moravskoslezské oblasti Klubu českých turistů

Značení turistických tras, vydávání map, pořádání společných akcí, provozování turistických chat a také ochrana přírody. O to vše se u nás už více než sto let stará Klub českých turistů. Moravskoslezskou oblast KČT vede Petr Holuša.

Téměř 40 tisíc lidí, kteří milují přírodu, hory a pohyb, v současné době sdružuje po celé naší republice KČT. Vedle pořádání nejrůznějších akcí se klub stará také o značení turistických tras, vydávání map, provozování turistických chat a také o ochranu přírody.

Rozcestník v údolí Ohrozimy

Hlavně značení turistických tras má u nás více než stoletou tradici. Stovky dobrovolníků každoročně kontrolují tisíce kilometrů pěších, lyžařských i cyklotras. Jen směrovek a tabulek je na nich nainstalováno 67 tisíc.

Doplňme ještě informaci, že na webu Klubu českých turistů najdete odkaz, kde je možné nahlásit jakékoli chybějící značky, poškozené směrovky nebo i jiné problémy na značených trasách.

Spustit audio

Související