V Českém Těšíně mají 23 památných stromů

27. říjen 2016

Ochránci přírody rozšířili seznam památných stromů v Českém Těšíně. Nově jich najdou lidé ve městě hned třiadvacet. Posledním přírůstkem mezi chráněné dřeviny je dub letní.

Má 24 metrů a najdete ho poblíž hraničního mostu, v parčíku za Kulturním a společenským střediskem Střelnice.

„Je to jeden z nejkrásnějších dubů tady v parku. Takových dubů máme dneska na území Českého Těšína a okolí velice málo. Zachovalo se jich skutečně jen minimum, proto se je snažíme chránit,“ říká Daniel Křenek z českotěšínské radnice.

Seznam chráněných dřevin se má ještě rozšířit. Tamní ochranáři procházejí parky v celém městě a vytipovávají další krásné anebo vzácné stromy.

„Asi nejkrásnější duby máme ve Stanislavicích, vytvářejí tam úžasnou dominantu,“ dodává Křenek. Všechny památné stromy jsou v Českém Těšíně označeny cedulkou.

Reportáž o památných stromech Českého Těšína najdete pod odkazem ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ v úvodu tohoto článku.

autor: stj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.