V Karviné dnes dokončí demolici bývalého ghetta

1. srpen 2012

Poslední dům v karvinském ghettu Vagonka dnes padne k zemi. Demolici se magistrát rozhodl urychlit. Poté co se z objektu vystěhovali nájemníci, začali ho zloději rozebírat a pak dům vyhořel. Radnice má podezření, že požár někdo založil úmyslně.

Demolice v karvinském ghettu začala loni v létě, bagry tehdy srovnaly se zemí většinu domů. Jeden však zůstal stát, pro početnou rodinu bylo totiž obtížnější sehnat náhradní bydlení.

Čtěte také

Nakonec se radnici podařilo sehnat nový domov i pro obyvatelé posledního domu ve Vagónce. Sotva se ale odstěhovali, začaly z obydlí mizet dráty, střešní krytina - prostě vše kovové.

Dům navíc v noci na úterý hořel. Policisté a hasiči nevylučují, že budovu někdo zapálil úmyslně. Oheň zničil střechu, která se propadla. Magistrát proto demolici uspíšil, dnes na místo vjedou bagry a objekt srovnají se zemí.

„Po demolici bude postupem času následovat vybudování průmyslové zóny, která tady je schválená zastupitelstvem města. Měla by to být zóna pro malé a střední podnikání,“ upřesňuje primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

Radnice plánuje, že na vybudování nové zóny použije evropské dotace.

autor: ada
Spustit audio