V Opavě slavnostně zahájí nový akademický rok
Premiér Petr Nečas a další významní hosté dnes zahájí v Opavě nový akademický rok. Slavnostní program je součástí oslav 20. výročí založení Slezské univerzity.
V kostele svatého Václava zazní kromě projevu předsedy vlády i slova ministra školství Josefa Dobeše, rektorů vysokých škol a představitelů města. Opava se tak stává jedním z prvních měst mimo Prahu, ve kterém se podobná ceremonie odehraje.
Tradice zahajovat akademický rok mimo tradiční Betlémskou kapli je poměrně nová. Od roku 2008 dostala tuhle příležitost už druhá univerzita z Moravskoslezského kraje. Po Vysoké škole báňské před dvěma roky je dnes na řadě Slezská univerzita.
Při té příležitosti obdaruje všech 300 pozvaných hostů pamětním listem a plaketou. Nový rok na vysokých školách přivítají akademici a studenti zpěvem hymny Gaudeamus Igitur.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Těžký direkt pro Karvinou. Slezský klub je vyloučen z ligy, primátor Wolf má zákaz ve fotbale na 12 let
-
Šídlo: Už nebudeme mít nejlepší veřejnoprávní média v bývalém východním bloku. Stávka nic nezmění
-
Přednost měl mít pravděpodobně katamarán, soudí kapitán. V Chorvatsku zemřeli kvůli srážce lodí 4 Češi
-
Diktát moci a demonstrace síly, říká Zavoral o rozhodnutí vlády o konci koncesionářských poplatků